Menu

De 10 forældrebud

1. Mød op til træning og kamp – dit barn sætter pris på det

2. Forhold dig i ro på sidelinjen – lad børnene spille

3. Ophold dig i god afstand til trænere og spillere

4. Respekter trænerens beslutninger – vær positiv og hjælpsom

5. Se på dommeren som en vejleder

6. Skab god stemning ved træning og kampe – byd fx. udeholdets forældre på kaffe'

7. Spørg om kampen var spændende og sjov – ikke om resultatet

8. Sørg for rigtigt og fornuftigt udstyr – overdriv ikke

9. Bak op om holdets og klubbens arbejde – din indsats bliver værdsat, ikke mindst af dit barn

10. Husk på, at det er dit barn som spiller fodbold - ikke dig.

Ungdom nyheder 15. maj kl. 21:47
Klubturen sprænger alle rekorder Vores piger og drenge tager på pokaljagt i pinsesolen
Generelt - klubben
20. oktober kl. 11:55 ODDER STØTTER BRYSTERNE
Danmarksserien
16. oktober kl. 14:44 STATUS PÅ DANMARKSSERIEN
Senior nyheder
15. oktober kl. 11:49 JEG TØR NÆSTEN IKKE SIGE DET
Klubnyt
09. oktober kl. 11:20 FOKUS PÅ FRIVILLIGHED HOS "DE BLÅ"
Kampe
Maj 2024
20.
mandag
12.00
Aarhus Fremad
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2023-24 Oprykningsspil • Pulje 2
Riisvangen Stadion
Odder
Riisvangen Stadion
20.
mandag
15.00
Bredballe IF
Omk. 3
livescore
-
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 1 - Forår 2024 • Pulje 2
BAUHAUS Park - Hældager
Græs-1
Odder IGF
Omk. 4
BAUHAUS Park - Hældager
Græs-1
21.
tirsdag
18.00
Hørning IF
Herre- Omklædningrum hjemmehold Nr. 4
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2011) 11:11 - forår 2024 • Pulje 727
Højbo Stadion
Bane 1
Odder IGF
Herre - Omklædningsrum udehold Nr. 6
Højbo Stadion
Bane 1
21.
tirsdag
19.00
Odder IGF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2024 • Pulje 20
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
IF Lyseng
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
21.
tirsdag
19.00
Odder IGF
-
Herrer
Senior
Herre C2 (+16) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 145
Spektrum Odder
Bane 7 - 7-mands
Hørning All-Stars
Spektrum Odder
Bane 7 - 7-mands
21.
tirsdag
19.00
Odder IGF
-
Herrer
M+32
M+32 7:7 - Forår 2024 • Pulje 151
Spektrum Odder
Bane 6 - 7-mands
Hasle B
Spektrum Odder
Bane 6 - 7-mands
22.
onsdag
17.30
Odder IGF
-
Herrer
U12
U12 Drenge B2 (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 41
Spektrum Odder
Bane 7 - 7-mands
AIA/Tranbjerg
Spektrum Odder
Bane 7 - 7-mands
22.
onsdag
17.45
Randers Q
Jyske Bank omkl. 3
livescore
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 873
Volkswagen Park Græs
11 mands græsbane
Odder IGF
Jyske Bank Omkl. 4
Volkswagen Park Græs
11 mands græsbane
22.
onsdag
19.00
Galten FS
-
Herrer
M+50
ØOB Oldboys 50 år 11 mands 2023-24 • Kreds 10
Sparekassen Danmark Park (Galten)
Odder IGF
Sparekassen Danmark Park (Galten)
22.
onsdag
19.00
Odder IGF
-
Herrer
M+60
ØOB Oldboys 60 år 7 mands 2023-24 • Kreds 18
Spektrum Odder
Bane 6 - 7-mands
Hasle B
Spektrum Odder
Bane 6 - 7-mands
23.
torsdag
19.00
Odder IGF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 82
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
Hovedgård/Søvind (1)
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
24.
fredag
17.30
Odder IGF (2)
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - forår 2024 • Pulje 640
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
AIA/Tranbjerg
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
24.
fredag
19.00
FC Royal
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2024 • Pulje 20
Viby Gymnasium og HF
Odder IGF
Viby Gymnasium og HF
25.
lørdag
10.00
Odder IGF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2011) 11:11 - forår 2024 • Pulje 727
Spektrum Odder
Bane 2 - Kampbane
IF Lyseng
Spektrum Odder
Bane 2 - Kampbane
25.
lørdag
10.00
FC Horsens
Omkl.24
-
Herrer
U9
U9 Drenge A (2015) 5:5 - Lør. d. 25. maj • Pulje 13
Designa Arena
Bane 5D - 5:5
Odder IGF (2)
Omkl.25
Designa Arena
Bane 5D - 5:5
25.
lørdag
10.00
Hørning IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge A (2016) 5:5 - Lør. d. 25. maj • Pulje 83
Spektrum Odder
Bane 5 - Kunstgræsbane
Odder IGF
Spektrum Odder
Bane 5 - Kunstgræsbane
25.
lørdag
10.00
Hasle B
-
Herrer
U8
U8 Drenge C1 (2016) 5:5 - Lør. d. 25. maj • Pulje 127
Søndervangskolen
Odder IGF
Søndervangskolen
25.
lørdag
10.30
Odder IGF
-
Herrer
U8
U8 Drenge C1 (2016) 5:5 - Lør. d. 25. maj • Pulje 127
Søndervangskolen
IF Lyseng (1)
Søndervangskolen
25.
lørdag
10.40
Odder IGF (2)
Omkl.24
-
Herrer
U9
U9 Drenge A (2015) 5:5 - Lør. d. 25. maj • Pulje 13
Designa Arena
Bane 5D - 5:5
Horsens Freja
Omkl.25
Designa Arena
Bane 5D - 5:5
25.
lørdag
10.40
BMI
Omkl.24
-
Herrer
U9
U9 Drenge A (2015) 5:5 - Lør. d. 25. maj • Pulje 13
Designa Arena
Bane 5E - 5:5
Odder IGF (1)
Omkl.25
Designa Arena
Bane 5E - 5:5
25.
lørdag
11.00
Odder IGF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C1 (2014) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 30
Spektrum Odder
Bane 8 - 7-mands
Søvind GIF
Spektrum Odder
Bane 8 - 7-mands
25.
lørdag
11.00
Odder IGF
-
Herrer
U8
U8 Drenge A (2016) 5:5 - Lør. d. 25. maj • Pulje 83
Spektrum Odder
Bane 5 - Kunstgræsbane
Stensballe IK
Spektrum Odder
Bane 5 - Kunstgræsbane
25.
lørdag
11.15
Stavtrup IF
Omklædning 1
-
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 12
AURA Park (Stavtrup)
Bane 3A mod kunstgræs
Odder IGF
Omklædning 2
AURA Park (Stavtrup)
Bane 3A mod kunstgræs
25.
lørdag
11.20
Odder IGF (1)
Omkl.24
-
Herrer
U9
U9 Drenge A (2015) 5:5 - Lør. d. 25. maj • Pulje 13
Designa Arena
Bane 5D - 5:5
FC Horsens
Omkl.25
Designa Arena
Bane 5D - 5:5
25.
lørdag
11.30
Odder IGF
-
Herrer
U9
U9 Drenge C1 (2015) 5:5 - Lør. d. 25. maj • Pulje 59
Jacobsen Plus - Arena
Egebjerg IF
Jacobsen Plus - Arena
25.
lørdag
11.30
Odder IGF
-
Herrer
U8
U8 Drenge A (2016) 5:5 - Lør. d. 25. maj • Pulje 83
Spektrum Odder
Bane 5 - Kunstgræsbane
FC Horsens
Spektrum Odder
Bane 5 - Kunstgræsbane
25.
lørdag
11.30
IF Lyseng (2)
-
Herrer
U8
U8 Drenge C1 (2016) 5:5 - Lør. d. 25. maj • Pulje 127
Søndervangskolen
Odder IGF
Søndervangskolen
25.
lørdag
12.10
Horsens fS
-
Herrer
U9
U9 Drenge C1 (2015) 5:5 - Lør. d. 25. maj • Pulje 59
Jacobsen Plus - Arena
Odder IGF
Jacobsen Plus - Arena
25.
lørdag
13.00
Odder
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2023-24 Oprykningsspil • Pulje 2
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
B 1909
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
25.
lørdag
13.30
Horsens Freja (2)
Omkl. 7
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 151
JPI Park (Freja)
JPI Park Opvisningsbane
Odder IGF
Omkl. 4
JPI Park (Freja)
JPI Park Opvisningsbane
25.
lørdag
15.15
Odder IGF
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (2005-06) 11:11 - forår 2024 • Pulje 325
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
Brabrand IF
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
26.
søndag
09.45
FC Skanderborg
Vestergade 1
-
Kvinder
U11
U11 Piger B2 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 66
Vestergadeanlægget
Kampbanen A1
Odder IGF
Vestergade 2
Vestergadeanlægget
Kampbanen A1
26.
søndag
10.00
Viby IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge A2 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Viby Idrætspark
Odder IGF
Viby Idrætspark
26.
søndag
10.00
Odder IGF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 5 (2011) 11:11 forår 2024 • Pulje 750
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
AGF, Aarhus
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
26.
søndag
10.00
Odder IGF
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2011) 11:11 - forår 2024 • Pulje 963
Spektrum Odder
Bane 2 - Kampbane
FC Horsens
Spektrum Odder
Bane 2 - Kampbane
26.
søndag
10.00
Stensballe IK
Omklædning 1
-
Herrer
U11
U11 Drenge C1 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 20
Stensballe Hallen
Bane 3A
Odder IGF
Omklædning 2
Stensballe Hallen
Bane 3A
26.
søndag
10.00
Odder IGF
-
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 45
Spektrum Odder
Bane 6 - 7-mands
IF Lyseng
Spektrum Odder
Bane 6 - 7-mands
26.
søndag
10.00
Odder IGF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B2 (2014) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 20
Spektrum Odder
Bane 8 - 7-mands
Hou Og Omegns IF
Spektrum Odder
Bane 8 - 7-mands
26.
søndag
10.00
Odder IGF (1)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 12
Spektrum Odder
Egebjerg IF (2)
Spektrum Odder
26.
søndag
10.00
Odder IGF (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 12
Spektrum Odder
TMG
Spektrum Odder
26.
søndag
10.00
Odder IGF (3)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 12
Spektrum Odder
Egebjerg IF (3)
Spektrum Odder
26.
søndag
10.00
Odder IGF
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2018) 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 54
Højbo Stadion
Hørning IF (3)
Højbo Stadion
26.
søndag
10.00
Odder IGF
-
Herrer
U9
U9 Drenge B2 (2015) 5:5 - Søn. d. 26. maj • Pulje 39
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Brabrand IF
Koncenton Park (ASA græsbaner)
26.
søndag
10.00
Odder IGF
-
Herrer
U8
U8 Drenge B1 (2016) 5:5 - Søn. d. 26. maj • Pulje 95
Mårslet Stadion
TMG
Mårslet Stadion
26.
søndag
10.15
Egebjerg IF (3)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 12
Spektrum Odder
Odder IGF (1)
Spektrum Odder
26.
søndag
10.15
TMG
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 12
Spektrum Odder
Odder IGF (3)
Spektrum Odder
26.
søndag
10.15
Egebjerg IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 12
Spektrum Odder
Odder IGF (2)
Spektrum Odder
26.
søndag
10.15
BMI (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2018) 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 54
Højbo Stadion
Odder IGF
Højbo Stadion
26.
søndag
10.30
Odder IGF (1)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 12
Spektrum Odder
Odder IGF (3)
Spektrum Odder
26.
søndag
10.30
Odder IGF (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 12
Spektrum Odder
Egebjerg IF (3)
Spektrum Odder
26.
søndag
10.30
Odder IGF
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2018) 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 54
Højbo Stadion
BMI (1)
Højbo Stadion
26.
søndag
10.30
AGF, Aarhus
-
Herrer
U8
U8 Drenge B1 (2016) 5:5 - Søn. d. 26. maj • Pulje 95
Mårslet Stadion
Odder IGF
Mårslet Stadion
26.
søndag
10.40
ASA, Aarhus
-
Herrer
U9
U9 Drenge B2 (2015) 5:5 - Søn. d. 26. maj • Pulje 39
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Odder IGF
Koncenton Park (ASA græsbaner)
26.
søndag
10.55
Odder IGF (1)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 12
Spektrum Odder
TMG
Spektrum Odder
26.
søndag
10.55
Odder IGF (3)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 12
Spektrum Odder
Odder IGF (2)
Spektrum Odder
26.
søndag
10.55
Hørning IF (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2018) 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 54
Højbo Stadion
Odder IGF
Højbo Stadion
26.
søndag
11.00
FC Skanderborg
Vestergade 3
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - forår 2024 • Pulje 641
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Følabanen
Odder IGF (1)
Vestergade 4
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Følabanen
26.
søndag
11.00
Kolding IF
A til venstre
-
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 31
Autocentralen Park (Kolding Stadion)
Bane 1
Odder IGF
F til højre
Autocentralen Park (Kolding Stadion)
Bane 1
26.
søndag
11.00
Odder IGF
-
Herrer
U8
U8 Drenge B1 (2016) 5:5 - Søn. d. 26. maj • Pulje 95
Mårslet Stadion
IF Lyseng
Mårslet Stadion
26.
søndag
11.00
Odder IGF
-
Kvinder
U9
U9 Piger B1 (2015) 5:5 - Søn. d. 26. maj • Pulje 166
Lyseng Idrætspark
Hornbæk SF
Lyseng Idrætspark
26.
søndag
11.10
Odder IGF (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 12
Spektrum Odder
Odder IGF (1)
Spektrum Odder
26.
søndag
11.10
Egebjerg IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 12
Spektrum Odder
Odder IGF (3)
Spektrum Odder
26.
søndag
11.10
Odder IGF
-
Herrer
U6
U6 Drenge (2018) 3:3 - søndag d. 26. maj • Pulje 54
Højbo Stadion
Hørning IF (1)
Højbo Stadion
26.
søndag
11.15
Odder IGF
-
Kvinder
U12
U12 Piger B1 (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 77
Spektrum Odder
Bane 6 - 7-mands
ØBG Silkeborg
Spektrum Odder
Bane 6 - 7-mands
26.
søndag
11.30
Aarhus Fremad
-
Herrer
U8
U8 Drenge B1 (2016) 5:5 - Søn. d. 26. maj • Pulje 95
Mårslet Stadion
Odder IGF
Mårslet Stadion
26.
søndag
12.20
Alliancen IF
-
Kvinder
U9
U9 Piger B1 (2015) 5:5 - Søn. d. 26. maj • Pulje 166
Lyseng Idrætspark
Odder IGF
Lyseng Idrætspark
26.
søndag
13.00
Odder IGF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 527
Spektrum Odder
Bane 2 - Kampbane
TSA Østjylland
Spektrum Odder
Bane 2 - Kampbane
26.
søndag
13.45
Ry Fodbold
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Forår 2024 • Pulje 263
Ry Fodbold Kunstgræsbane
Odder IGF
Ry Fodbold Kunstgræsbane
26.
søndag
14.00
Odder IGF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (2008) 11:11 - forår 2024 • Pulje 457
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
Vejle B
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
26.
søndag
14.30
Odder IGF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 540
Spektrum Odder
Bane 2 - Kampbane
AGF, Aarhus
Spektrum Odder
Bane 2 - Kampbane
26.
søndag
15.00
Horsens fS
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2008) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 488
Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
Odder IGF
Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
27.
mandag
19.00
Odder IGF
-
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 1 - Forår 2024 • Pulje 2
Spektrum Odder
Aarhus 1900
Spektrum Odder
27.
mandag
19.00
Nim IF
-
Herrer
M+32
M+32 7:7 - Forår 2024 • Pulje 151
Nim Sportsplads
Odder IGF
Nim Sportsplads
28.
tirsdag
17.30
Odder IGF
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 873
Spektrum Odder
Brædstrup IF
Spektrum Odder
28.
tirsdag
18.00
tst Fodbold
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - forår 2024 • Pulje 640
Tilst Idrætsanlæg (tst)
Petrowsky Park
Odder IGF (2)
Tilst Idrætsanlæg (tst)
Petrowsky Park
28.
tirsdag
19.00
Virring Fodbold
-
Kvinder
K+29
K+29 7:7 - Forår 2024 • Pulje 341
Virring Stadion
Odder IGF
Virring Stadion
28.
tirsdag
20.00
Odder IGF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 82
Spektrum Odder
Samsø IK
Spektrum Odder
29.
onsdag
19.00
Odder IGF
-
Herrer
M+50
ØOB Oldboys 50 år 11 mands 2023-24 • Kreds 10
Spektrum Odder
Lystrup IF
Spektrum Odder
29.
onsdag
19.00
De 7 Dale IF
-
Herrer
Senior
Herre C2 (+16) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 145
Borgernes Hus
Odder IGF
Borgernes Hus
29.
onsdag
19.15
AGF, Aarhus
-
Herrer
M+60
ØOB Oldboys 60 år 7 mands 2023-24 • Kreds 18
AGF's anlæg - Fredensvang
Odder IGF
AGF's anlæg - Fredensvang
30.
torsdag
18.00
Odder IGF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 527
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
Horsens fS
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
30.
torsdag
18.00
VRI
-
Kvinder
U12
U12 Piger B1 (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 77
NES Park
Odder IGF
NES Park
30.
torsdag
19.00
Fuglebakken KFUM
Omkl 2
-
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 1 - Forår 2024 • Pulje 2
Højlyngen
Bane 1
Odder IGF
Omkl 3
Højlyngen
Bane 1
Juni 2024
1.
lørdag
11.00
Vinding SF
2
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 873
Vinding Stadion
1
Odder IGF
4
Vinding Stadion
1
1.
lørdag
13.00
OKS
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2023-24 Oprykningsspil • Pulje 2
OKSON-Park
Odder
OKSON-Park
2.
søndag
09.15
IF Lyseng (1)
-
Herrer
U6
Djurs U6 Drenge (2018) 3:3 • Pulje 10
Djurs Sommerland
Odder IGF (1)
Djurs Sommerland
2.
søndag
09.35
tst Fodbold (3)
-
Herrer
U6
Djurs U6 Drenge (2018) 3:3 • Pulje 7
Djurs Sommerland
Odder IGF (2)
Djurs Sommerland
2.
søndag
10.15
Odder IGF (1)
-
Herrer
U6
Djurs U6 Drenge (2018) 3:3 • Pulje 10
Djurs Sommerland
Auning IF (1)
Djurs Sommerland
2.
søndag
10.15
Odder IGF (2)
-
Herrer
U6
Djurs U6 Drenge (2018) 3:3 • Pulje 7
Djurs Sommerland
Hatting-Torsted Fodbold (1)
Djurs Sommerland
2.
søndag
11.00
Odder IGF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2008) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 488
Spektrum Odder
Horsens Nord
Spektrum Odder
2.
søndag
11.00
FC Aarhus Syd
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2011) 11:11 - forår 2024 • Pulje 727
Egelund Idrætscenter
Odder IGF
Egelund Idrætscenter
2.
søndag
11.00
Aabyhøj IF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 5 (2011) 11:11 forår 2024 • Pulje 750
Aabyhøj Stadion
Odder IGF
Aabyhøj Stadion
2.
søndag
11.05
Odder IGF (1)
-
Herrer
U6
Djurs U6 Drenge (2018) 3:3 • Pulje 10
Djurs Sommerland
Lund IF (2)
Djurs Sommerland
2.
søndag
11.25
Odder IGF (2)
-
Herrer
U6
Djurs U6 Drenge (2018) 3:3 • Pulje 7
Djurs Sommerland
FC Skanderborg (3)
Djurs Sommerland
2.
søndag
12.30
Odder IGF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 527
Spektrum Odder
VRI
Spektrum Odder
2.
søndag
12.30
Aabyhøj IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - forår 2024 • Pulje 640
Aabyhøj Stadion
Odder IGF (2)
Aabyhøj Stadion
2.
søndag
13.00
FC Silkeborg
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (2008) 11:11 - forår 2024 • Pulje 457
Buskelundskolen
Odder IGF
Buskelundskolen
2.
søndag
14.00
Odder IGF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2024 • Pulje 20
Spektrum Odder
Aabyhøj IF (1)
Spektrum Odder
2.
søndag
14.00
FC Aarhus Syd
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - forår 2024 • Pulje 641
Egelund Idrætscenter
Odder IGF (1)
Egelund Idrætscenter
2.
søndag
15.00
Stensballe IK
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 540
Stensballe Hallen
Odder IGF
Stensballe Hallen
2.
søndag
16.00
Odder IGF
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 4 (05-06) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 337
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Bane 5 - Kunstgræsbane
Engum UI
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Bane 5 - Kunstgræsbane
3.
mandag
18.30
Enner Mark
-
Herrer
Senior
Herre C2 (+16) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 145
Statsfængslet Østjylland Enner
Odder IGF
Statsfængslet Østjylland Enner
3.
mandag
19.00
Odder IGF
-
Herrer
M+32
M+32 7:7 - Forår 2024 • Pulje 151
Spektrum Odder
BUF Horsens (1)
Spektrum Odder
3.
mandag
20.10
Odder IGF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 151
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Horsens B (2)
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
4.
tirsdag
19.00
Silkeborg IF Q
Omklædning 1
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Forår 2024 • Pulje 263
Søholt Idrætsanlæg
Jysk Park (Kunstgræs)
Odder IGF
Omkædning 2
Søholt Idrætsanlæg
Jysk Park (Kunstgræs)
4.
tirsdag
19.00
SS Skjold
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 4 (05-06) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 337
Glud Stadion
Odder IGF
Glud Stadion
5.
onsdag
18.30
Virring Fodbold
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 82
Virring Stadion
Odder IGF
Virring Stadion
5.
onsdag
18.30
Horsens fS
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 527
Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
Odder IGF
Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
5.
onsdag
19.00
Thorsø/Tungelund IF
-
Herrer
M+50
ØOB Oldboys 50 år 11 mands 2023-24 • Kreds 10
Tungelund Hallen
Bane 1
Odder IGF
Tungelund Hallen
Bane 1
5.
onsdag
19.00
Odder IGF
UHT
Herrer
M+60
ØOB Oldboys 60 år 7 mands 2023-24 • Kreds 18
Spektrum Odder
Fuglebakken KFUM
Spektrum Odder
5.
onsdag
19.00
Odder IGF
-
Kvinder
K+29
K+29 7:7 - Forår 2024 • Pulje 341
Spektrum Odder
JAI, Aarhus (1)
Spektrum Odder
6.
torsdag
18.20
Ry Fodbold
-
Herrer
U12
U12 Drenge B2 (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 41
INOX Park
Odder IGF
INOX Park
7.
fredag
17.30
Odder IGF (1)
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - forår 2024 • Pulje 641
Spektrum Odder
BUF Horsens
Spektrum Odder
7.
fredag
19.00
Odder IGF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 82
Spektrum Odder
FC Bøgeskov
Spektrum Odder
8.
lørdag
10.00
Odder IGF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 5 (2011) 11:11 forår 2024 • Pulje 750
Spektrum Odder
FC Aarhus Syd
Spektrum Odder
8.
lørdag
10.00
Kolt/Hasselager IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - forår 2024 • Pulje 640
SuperBrugsen Kolt Park
Odder IGF (2)
SuperBrugsen Kolt Park
8.
lørdag
11.00
Odder IGF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C1 (2014) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 30
Spektrum Odder
Hovedgaard IF
Spektrum Odder
8.
lørdag
12.30
BMI
-
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 45
Egelund Idrætscenter
Odder IGF
Egelund Idrætscenter
8.
lørdag
13.00
Odder
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2023-24 Oprykningsspil • Pulje 2
Spektrum Odder
Marienlyst
Spektrum Odder
8.
lørdag
13.00
ASA, Aarhus
-
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 1 - Forår 2024 • Pulje 2
Koncenton Park (ASA græsbaner)
Odder IGF
Koncenton Park (ASA græsbaner)
8.
lørdag
13.00
Egebjerg IF
Omklædning 5 - drenge
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 151
Egebjerghallen
Bane 1 - 11-mands
Odder IGF
Omklædning 6 - drenge
Egebjerghallen
Bane 1 - 11-mands
8.
lørdag
15.15
Odder IGF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (2008) 11:11 - forår 2024 • Pulje 457
Spektrum Odder
Jelling/Billund
Spektrum Odder
9.
søndag
10.00
Odder IGF
-
Herrer
U11
U11 Drenge A2 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Spektrum Odder
AGF, Aarhus
Spektrum Odder
9.
søndag
10.00
Odder IGF
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2011) 11:11 - forår 2024 • Pulje 963
Spektrum Odder
VSK Aarhus
Spektrum Odder
9.
søndag
10.00
Odder IGF
-
Herrer
U11
U11 Drenge C1 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 20
Spektrum Odder
Bjerre Herred Fodbold (U10)
Spektrum Odder
9.
søndag
10.00
Solbjerg IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B2 (2014) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 20
v/ Solbjergskolens Idrætshal
Odder IGF
v/ Solbjergskolens Idrætshal
9.
søndag
11.15
Odder IGF
-
Kvinder
U11
U11 Piger B2 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 66
Spektrum Odder
Hornslet IF
Spektrum Odder
9.
søndag
11.15
Odder IGF
-
Kvinder
U12
U12 Piger B1 (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 77
Spektrum Odder
SGF/GUI
Spektrum Odder
9.
søndag
11.30
Odder IGF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2011) 11:11 - forår 2024 • Pulje 727
Spektrum Odder
AIA/Tranbjerg
Spektrum Odder
9.
søndag
12.15
Sabro IF
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 873
Sabrohallen
Odder IGF
Sabrohallen
9.
søndag
12.30
Odder IGF
-
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 12
Spektrum Odder
ØBG Silkeborg
Spektrum Odder
9.
søndag
12.30
Odder IGF
-
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 31
Spektrum Odder
Fredericia KFUM
Spektrum Odder
9.
søndag
13.00
Odder IGF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2008) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 488
Spektrum Odder
Solbjerg IF
Spektrum Odder
9.
søndag
13.15
Hørning IF
Herre- Omklædningrum hjemmehold Nr. 4
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 540
Højbo Stadion
Bane 2
Odder IGF
Herre - Omklædningsrum udehold Nr. 6
Højbo Stadion
Bane 2
9.
søndag
14.00
Odder IGF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2024 • Pulje 20
Spektrum Odder
Viby IF (3)
Spektrum Odder
9.
søndag
16.00
Odder IGF
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (2005-06) 11:11 - forår 2024 • Pulje 325
Spektrum Odder
Hornslet IF (2)
Spektrum Odder
10.
mandag
19.00
Odder IGF
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Forår 2024 • Pulje 263
Spektrum Odder
Egebjerg IF
Spektrum Odder
11.
tirsdag
17.30
Harlev IK
-
Kvinder
U12
U12 Piger B1 (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 77
MENY Harlev Park - Næshøj Idrætscenter
Odder IGF
MENY Harlev Park - Næshøj Idrætscenter
11.
tirsdag
18.30
Samsø IK
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 82
Tranebjerg Stadion
Odder IGF
Tranebjerg Stadion
11.
tirsdag
19.00
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
M+32
M+32 7:7 - Forår 2024 • Pulje 151
Grønløkke Stadion
Odder IGF
Grønløkke Stadion
12.
onsdag
18.30
Bjerre Herred Fodbold
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2008) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 488
Hornsyld Idrætscenter
Odder IGF
Hornsyld Idrætscenter
12.
onsdag
18.30
Solbjerg IF
-
Kvinder
K+29
K+29 7:7 - Forår 2024 • Pulje 341
Lundbjergvang
Odder IGF
Lundbjergvang
12.
onsdag
19.00
CIF
-
Herrer
M+50
ØOB Oldboys 50 år 11 mands 2023-24 • Kreds 10
Christiansbjerg Idrætsanlæg
Odder IGF
Christiansbjerg Idrætsanlæg
12.
onsdag
19.00
Viby IF
-
Herrer
M+60
ØOB Oldboys 60 år 7 mands 2023-24 • Kreds 18
Viby Idrætspark
Odder IGF
Viby Idrætspark
12.
onsdag
19.00
BUF Horsens (1)
-
Herrer
Senior
Herre C2 (+16) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 145
Dagnæs murerforretning/Dagnæs stadion
Odder IGF
Dagnæs murerforretning/Dagnæs stadion
13.
torsdag
18.00
Horsens Nord
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 5 (2011) 11:11 forår 2024 • Pulje 750
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Bane 3 - kunstbane
Odder IGF
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Bane 3 - kunstbane
14.
fredag
19.00
Odder IGF
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 4 (05-06) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 337
Spektrum Odder
Bredballe IF
Spektrum Odder
15.
lørdag
11.00
Randers Q
Omkl. 3 / Hallen
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2011) 11:11 - forår 2024 • Pulje 963
RMS Park Romalt
RMS Park Romalt
Odder IGF
Omkl. 1 / Hallen
RMS Park Romalt
RMS Park Romalt
15.
lørdag
12.45
Hatting-Torsted Fodbold
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - forår 2024 • Pulje 641
Nybolig Kunstarena
Odder IGF (1)
Nybolig Kunstarena
15.
lørdag
14.00
Horsens fS
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2023-24 Oprykningsspil • Pulje 2
Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
Odder
Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
15.
lørdag
14.00
Stilling IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 82
Stilling Skole
Odder IGF
Stilling Skole
15.
lørdag
15.00
FC Horsens
Omkl.24
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2011) 11:11 - forår 2024 • Pulje 727
Designa Arena, EL-TEAM VEST Kunst 1
Kunst 2
Odder IGF
Omkl.25
Designa Arena, EL-TEAM VEST Kunst 1
Kunst 2
15.
lørdag
15.15
Odder IGF
-
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 1 - Forår 2024 • Pulje 2
Spektrum Odder
Esbjerg fB
Spektrum Odder
15.
lørdag
15.30
Gylling B
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 151
Gylling Skole
Odder IGF
Gylling Skole
16.
søndag
10.00
Odder IGF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 540
Spektrum Odder
FC Horsens
Spektrum Odder
16.
søndag
11.30
Odder IGF (2)
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - forår 2024 • Pulje 640
Spektrum Odder
Harlev IK
Spektrum Odder
16.
søndag
13.00
Hovedgård IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (2008) 11:11 - forår 2024 • Pulje 457
Hovedgård Stadion
Odder IGF
Hovedgård Stadion
16.
søndag
13.00
Odder IGF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 527
Spektrum Odder
FC Skanderborg
Spektrum Odder
16.
søndag
13.30
FC Århus Syd
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2024 • Pulje 20
Mårslet SuperBrugsen Arena (TMG Kunstgræs)
3 (kunst)
Odder IGF
Mårslet SuperBrugsen Arena (TMG Kunstgræs)
3 (kunst)
16.
søndag
14.30
Odder IGF
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 873
Spektrum Odder
FC Skanderborg
Spektrum Odder
16.
søndag
15.00
Horsens fS
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (2005-06) 11:11 - forår 2024 • Pulje 325
Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
Odder IGF
Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
17.
mandag
19.00
Odder IGF
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Forår 2024 • Pulje 263
Spektrum Odder
FC Silkeborg
Spektrum Odder
18.
tirsdag
19.00
Odder IGF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 151
Spektrum Odder
Horsens fS (1)
Spektrum Odder
19.
onsdag
19.00
FC Horsens
Omkl.22
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Forår 2024 • Pulje 263
Designa Arena, EL-TEAM VEST Kunst 2
Kunst 2
Odder IGF
Omkl.23
Designa Arena, EL-TEAM VEST Kunst 2
Kunst 2
22.
lørdag
11.00
Hatting-Torsted Fodbold (2)
-
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 12
Nybolig Arena
Odder IGF
Nybolig Arena
22.
lørdag
11.00
EIF/NSG
-
Herrer
U10
U10 Drenge C1 (2014) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 30
Ejstrupholm Stadion
Odder IGF
Ejstrupholm Stadion
22.
lørdag
12.00
Odder IGF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2024 • Pulje 20
Spektrum Odder
ASA, Aarhus
Spektrum Odder
22.
lørdag
15.00
IF Lyseng
-
Herrer
U12
U12 Drenge B2 (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 41
Lyseng Idrætspark
Odder IGF
Lyseng Idrætspark
23.
søndag
10.00
Galten FS
-
Kvinder
U11
U11 Piger B2 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 66
Sparekassen Danmark Park (Galten)
Odder IGF
Sparekassen Danmark Park (Galten)
23.
søndag
10.00
Odder IGF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B2 (2014) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 20
Spektrum Odder
Kolt/Hasselager IF
Spektrum Odder
23.
søndag
11.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U11
U11 Drenge A2 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Vestergadeanlægget
Kampbanen A1
Odder IGF
Vestergadeanlægget
Kampbanen A1
23.
søndag
11.15
Odder IGF
-
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 45
Spektrum Odder
Galten FS
Spektrum Odder
23.
søndag
11.30
Taulov/Skærbæk IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 31
Elbo Hallen
Odder IGF
Elbo Hallen
23.
søndag
12.00
Odder IGF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 82
Spektrum Odder
Prügelknabe IK
Spektrum Odder
23.
søndag
14.30
Give Fremad
-
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 1 - Forår 2024 • Pulje 2
Give Stadion
Odder IGF
Give Stadion
25.
tirsdag
17.30
Juelsminde IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge C1 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 20
Juelsminde Stadion
Odder IGF
Juelsminde Stadion
;
;
Luk