Menu
Ungdom nyheder 15. maj kl. 21:47
Klubturen sprænger alle rekorder Vores piger og drenge tager på pokaljagt i pinsesolen
Generelt - klubben
20. oktober kl. 11:55 ODDER STØTTER BRYSTERNE
Danmarksserien
16. oktober kl. 14:44 STATUS PÅ DANMARKSSERIEN
Senior nyheder
15. oktober kl. 11:49 JEG TØR NÆSTEN IKKE SIGE DET
Klubnyt
09. oktober kl. 11:20 FOKUS PÅ FRIVILLIGHED HOS "DE BLÅ"
Kampe
Juni 2024
14.
fredag
19.00
Bredballe IF
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 4 (05-06) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 337
BAUHAUS Park - Hældager
Bane 1- Opvisningsbane
Odder IGF
BAUHAUS Park - Hældager
Bane 1- Opvisningsbane
14.
fredag
19.00
Bredballe IF
Omk. 3
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 4 (05-06) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 337
BAUHAUS Park - Hældager
Græs-1
Odder IGF
Omk. 4
BAUHAUS Park - Hældager
Græs-1
15.
lørdag
10.00
BMI
-
Herrer
U10
U10 Drenge C1 (2014) 5:5 - Lør. d. 15. juni • Pulje 35
Stensballe Hallen
Odder IGF
Stensballe Hallen
15.
lørdag
10.00
Odder IGF
-
Herrer
U9
U9 Drenge B2 (2015) 5:5 - Lør. d. 15. juni • Pulje 74
Stensballe Hallen
Østbirk IF
Stensballe Hallen
15.
lørdag
10.00
Odder IGF
-
Herrer
U8
U8 Drenge B1 (2016) 5:5 - Lør. d. 15. juni • Pulje 124
Spektrum Odder
ASA, Aarhus
Spektrum Odder
15.
lørdag
10.40
Odder IGF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C1 (2014) 5:5 - Lør. d. 15. juni • Pulje 35
Stensballe Hallen
Stjær B
Stensballe Hallen
15.
lørdag
10.40
Stensballe IK
-
Herrer
U9
U9 Drenge B2 (2015) 5:5 - Lør. d. 15. juni • Pulje 74
Stensballe Hallen
Odder IGF
Stensballe Hallen
15.
lørdag
10.40
TMG
-
Herrer
U8
U8 Drenge B1 (2016) 5:5 - Lør. d. 15. juni • Pulje 124
Spektrum Odder
Odder IGF
Spektrum Odder
15.
lørdag
11.00
Randers Q
Omkl. 3 / Hallen
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2011) 11:11 - forår 2024 • Pulje 963
RMS Park Romalt
RMS Park Romalt
Odder IGF
Omkl. 1 / Hallen
RMS Park Romalt
RMS Park Romalt
15.
lørdag
11.00
ASA, Aarhus
-
Herrer
U8
U8 Drenge B1 (2016) 5:5 - Lør. d. 15. juni • Pulje 124
Spektrum Odder
Odder IGF
Spektrum Odder
15.
lørdag
11.30
ØBG Silkeborg
-
Kvinder
U9
U9 Piger B1 (2015) 5:5 - Lør. d. 15. juni • Pulje 191
Nybolig Arena
Odder IGF
Nybolig Arena
15.
lørdag
11.40
Odder IGF
-
Herrer
U8
U8 Drenge B1 (2016) 5:5 - Lør. d. 15. juni • Pulje 124
Spektrum Odder
TMG
Spektrum Odder
15.
lørdag
12.00
Odder IGF
Omklædning 3 (inde) - drenge
-
Herrer
U9
U9 Drenge B1 (2015) 5:5 - Lør. d. 15. juni • Pulje 60
Egebjerghallen
Skolebane 1 - 5-mands E
FC Skanderborg
Omklædning 4 (inde) - drenge
Egebjerghallen
Skolebane 1 - 5-mands E
15.
lørdag
12.10
Odder IGF
-
Kvinder
U9
U9 Piger B1 (2015) 5:5 - Lør. d. 15. juni • Pulje 191
Nybolig Arena
Vejle B
Nybolig Arena
15.
lørdag
12.40
Egebjerg IF
Omklædning 3 (inde) - drenge
-
Herrer
U9
U9 Drenge B1 (2015) 5:5 - Lør. d. 15. juni • Pulje 60
Egebjerghallen
Skolebane 1 - 5-mands B
Odder IGF
Omklædning 4 (inde) - drenge
Egebjerghallen
Skolebane 1 - 5-mands B
15.
lørdag
12.45
Hatting-Torsted Fodbold
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - forår 2024 • Pulje 641
Nybolig Kunstarena
Odder IGF (1)
Nybolig Kunstarena
15.
lørdag
13.00
Lund IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 10
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Odder IGF (3)
Simon Kjær Park (kunstgræs)
15.
lørdag
13.00
Lund IF (3)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 10
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Odder IGF (4)
Simon Kjær Park (kunstgræs)
15.
lørdag
13.15
Odder IGF (4)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 10
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Horsens fS (1)
Simon Kjær Park (kunstgræs)
15.
lørdag
13.15
Odder IGF (3)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 10
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Horsens fS (2)
Simon Kjær Park (kunstgræs)
15.
lørdag
13.30
Lund IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 10
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Odder IGF (3)
Simon Kjær Park (kunstgræs)
15.
lørdag
13.55
Odder IGF (4)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 10
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Horsens fS (2)
Simon Kjær Park (kunstgræs)
15.
lørdag
14.00
Horsens fS
2
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2023-24 Oprykningsspil • Pulje 2
Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
Kunstgræs bane 2
Odder
5
Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
Kunstgræs bane 2
15.
lørdag
14.00
Stilling IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 82
Stilling Skole
Odder IGF
Stilling Skole
15.
lørdag
14.10
Lund IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 10
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Odder IGF (4)
Simon Kjær Park (kunstgræs)
15.
lørdag
14.10
Odder IGF (3)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 10
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Horsens fS (1)
Simon Kjær Park (kunstgræs)
15.
lørdag
14.15
Stilling IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 9
Stilling Skole
Odder IGF (2)
Stilling Skole
15.
lørdag
14.15
FC Skanderborg (1)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 9
Stilling Skole
Odder IGF (1)
Stilling Skole
15.
lørdag
14.25
Lund IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 10
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Odder IGF (4)
Simon Kjær Park (kunstgræs)
15.
lørdag
14.25
Odder IGF (3)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 10
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Lund IF (3)
Simon Kjær Park (kunstgræs)
15.
lørdag
14.30
Odder IGF (1)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 9
Stilling Skole
Stilling IF (1)
Stilling Skole
15.
lørdag
14.30
Odder IGF (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 9
Stilling Skole
FC Skanderborg (1)
Stilling Skole
15.
lørdag
14.45
Stilling IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 9
Stilling Skole
Odder IGF (1)
Stilling Skole
15.
lørdag
14.45
FC Skanderborg (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 9
Stilling Skole
Odder IGF (2)
Stilling Skole
15.
lørdag
15.00
FC Horsens
Omkl.16
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2011) 11:11 - forår 2024 • Pulje 727
Designa Arena, EL-TEAM VEST Kunst 1
Kunst 1
Odder IGF
Omkl.17
Designa Arena, EL-TEAM VEST Kunst 1
Kunst 1
15.
lørdag
15.10
Stilling IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 9
Stilling Skole
Odder IGF (2)
Stilling Skole
15.
lørdag
15.10
Odder IGF (1)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 9
Stilling Skole
FC Skanderborg (2)
Stilling Skole
15.
lørdag
15.15
Odder IGF
-
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 1 - Forår 2024 • Pulje 2
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
Esbjerg fB
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
15.
lørdag
15.25
Odder IGF (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 9
Stilling Skole
Odder IGF (1)
Stilling Skole
15.
lørdag
15.30
Gylling B
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 151
Gylling Skole
Odder IGF
Gylling Skole
16.
søndag
10.00
Odder IGF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 540
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
FC Horsens
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
16.
søndag
10.00
Odder IGF (B)
-
Kvinder
U12
U12 Piger C (2012) - Stævne 16. juni • Pulje 4
Spektrum Odder
IF Lyseng (B)
Spektrum Odder
16.
søndag
10.00
Solbjerg IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B2 (2014) 5:5 - Søn. d. 16. juni • Pulje 25
Gedved Hallen - Udendørs
Odder IGF
Gedved Hallen - Udendørs
16.
søndag
10.00
Odder IGF (2)
-
Herrer
U9
U9 Drenge A (2015) 5:5 - Søn. d. 16. juni • Pulje 50
MENY Harlev Park - Næshøj Idrætscenter
Harlev IK
MENY Harlev Park - Næshøj Idrætscenter
16.
søndag
10.00
VRI (1)
-
Herrer
U8
U8 Drenge A (2016) 5:5 - Søn. d. 16. juni • Pulje 110
NES Park
5 mands bane
Odder IGF
NES Park
5 mands bane
16.
søndag
10.00
Stilling IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge C1 (2016) 5:5 - Søn. d. 16. juni • Pulje 154
Stilling Skole
Odder IGF
Stilling Skole
16.
søndag
10.20
Odder IGF
-
Herrer
U8
U8 Drenge A (2016) 5:5 - Søn. d. 16. juni • Pulje 110
NES Park
5 mands bane
Vorup FB
NES Park
5 mands bane
16.
søndag
10.30
Odder IGF
-
Herrer
U8
U8 Drenge C1 (2016) 5:5 - Søn. d. 16. juni • Pulje 154
Stilling Skole
Riis Tebstrup IF
Stilling Skole
16.
søndag
10.40
Odder IGF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B2 (2014) 5:5 - Søn. d. 16. juni • Pulje 25
Gedved Hallen - Udendørs
Stensballe IK
Gedved Hallen - Udendørs
16.
søndag
10.40
Mariehøj Kammeraterne Silkeborg
-
Herrer
U9
U9 Drenge A (2015) 5:5 - Søn. d. 16. juni • Pulje 50
MENY Harlev Park - Næshøj Idrætscenter
Odder IGF (2)
MENY Harlev Park - Næshøj Idrætscenter
16.
søndag
11.00
Odder IGF
-
Herrer
U8
U8 Drenge A (2016) 5:5 - Søn. d. 16. juni • Pulje 110
NES Park
5 mands bane
VRI (1)
NES Park
5 mands bane
16.
søndag
11.00
Odder IGF
-
Herrer
U8
U8 Drenge C1 (2016) 5:5 - Søn. d. 16. juni • Pulje 154
Stilling Skole
Hovedgaard IF
Stilling Skole
16.
søndag
11.20
Stavtrup IF
-
Kvinder
U12
U12 Piger C (2012) - Stævne 16. juni • Pulje 4
Spektrum Odder
Odder IGF (B)
Spektrum Odder
16.
søndag
11.20
Vorup FB
-
Herrer
U8
U8 Drenge A (2016) 5:5 - Søn. d. 16. juni • Pulje 110
NES Park
5 mands bane
Odder IGF
NES Park
5 mands bane
16.
søndag
11.30
Odder IGF (2)
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - forår 2024 • Pulje 640
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
Harlev IK
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
16.
søndag
13.00
Hovedgård IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (2008) 11:11 - forår 2024 • Pulje 457
Hovedgård Stadion
Odder IGF
Hovedgård Stadion
16.
søndag
13.00
Odder IGF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 527
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
FC Skanderborg
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
16.
søndag
13.30
FC Århus Syd
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2024 • Pulje 20
Mårslet SuperBrugsen Arena (TMG Kunstgræs)
3 (kunst)
Odder IGF
Mårslet SuperBrugsen Arena (TMG Kunstgræs)
3 (kunst)
16.
søndag
15.00
Horsens fS
4
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (2005-06) 11:11 - forår 2024 • Pulje 325
Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
Kunstgræs bane 2
Odder IGF
7
Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
Kunstgræs bane 2
17.
mandag
19.00
Odder IGF
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Forår 2024 • Pulje 263
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
FC Silkeborg
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
18.
tirsdag
19.00
Odder IGF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 151
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
Horsens fS (1)
Spektrum Odder
Bane 1- Opvisningsbane
19.
onsdag
18.00
Odder IGF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 527
Spektrum Odder
Bane 2 - Kampbane
VRI
Spektrum Odder
Bane 2 - Kampbane
19.
onsdag
18.30
Odder IGF
-
Herrer
M+50
ØOB Oldboys 50 år 11 mands 2023-24 • Kreds 10
Spektrum Odder
CIF
Spektrum Odder
19.
onsdag
18.30
Odder IGF
-
Herrer
M+60
ØOB Oldboys 60 år 7 mands 2023-24 • Kreds 18
Spektrum Odder
Viby IF
Spektrum Odder
19.
onsdag
19.00
FC Horsens
Omkl.22
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Forår 2024 • Pulje 263
Designa Arena, EL-TEAM VEST Kunst 2
Kunst 2
Odder IGF
Omkl.23
Designa Arena, EL-TEAM VEST Kunst 2
Kunst 2
21.
fredag
19.00
Vinder kamp 217374
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 JM-kampe • Pulje 1
Ikke fastlagt
Odder IGF
Ikke fastlagt
22.
lørdag
10.00
Odder IGF
-
Kvinder
U9
Festival U9 Pi B1 (2015) 4:4 - 22/6 Skanderborg • Pulje 13
Fælleden - Øvre
ASA, Aarhus (1)
Fælleden - Øvre
22.
lørdag
10.24
Hornslet IF (1)
-
Kvinder
U7
Festival U7 Pi Begynder(2017) 3:3 22/6 Skanderborg • Pulje 4
Fælleden kunstgræsbane
Odder IGF
Fælleden kunstgræsbane
22.
lørdag
11.00
Hatting-Torsted Fodbold (2)
-
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 12
Nybolig Arena
Odder IGF
Nybolig Arena
22.
lørdag
11.00
EIF/NSG
-
Herrer
U10
U10 Drenge C1 (2014) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 30
Ejstrupholm Stadion
Odder IGF
Ejstrupholm Stadion
22.
lørdag
11.10
FC Horsens
-
Kvinder
U9
Festival U9 Pi B1 (2015) 4:4 - 22/6 Skanderborg • Pulje 13
Fælleden - Øvre
Odder IGF
Fælleden - Øvre
22.
lørdag
11.12
Odder IGF
-
Kvinder
U7
Festival U7 Pi Begynder(2017) 3:3 22/6 Skanderborg • Pulje 4
Fælleden kunstgræsbane
Ry Fodbold (2)
Fælleden kunstgræsbane
22.
lørdag
11.36
Hasle B (1)
-
Kvinder
U7
Festival U7 Pi Begynder(2017) 3:3 22/6 Skanderborg • Pulje 4
Fælleden kunstgræsbane
Odder IGF
Fælleden kunstgræsbane
22.
lørdag
12.00
Odder IGF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2024 • Pulje 20
Spektrum Odder
Bane 2 - Kampbane
ASA, Aarhus
Spektrum Odder
Bane 2 - Kampbane
22.
lørdag
12.20
Odder IGF
-
Kvinder
U9
Festival U9 Pi B1 (2015) 4:4 - 22/6 Skanderborg • Pulje 13
Fælleden - Øvre
Ikast FC
Fælleden - Øvre
22.
lørdag
12.24
Odder IGF
-
Kvinder
U7
Festival U7 Pi Begynder(2017) 3:3 22/6 Skanderborg • Pulje 4
Fælleden kunstgræsbane
Stilling IF (2)
Fælleden kunstgræsbane
22.
lørdag
13.30
ASA, Aarhus (2)
-
Kvinder
U9
Festival U9 Pi B1 (2015) 4:4 - 22/6 Skanderborg • Pulje 13
Fælleden - Øvre
Odder IGF
Fælleden - Øvre
22.
lørdag
15.00
IF Lyseng
-
Herrer
U12
U12 Drenge B2 (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 41
Lyseng Idrætspark
Odder IGF
Lyseng Idrætspark
23.
søndag
10.00
Galten FS
-
Kvinder
U11
U11 Piger B2 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 66
Sparekassen Danmark Park (Galten)
Odder IGF
Sparekassen Danmark Park (Galten)
23.
søndag
10.00
SGF/GUI
Omk 6
-
Kvinder
U12
U12 Piger B1 (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 77
Søften Idrætsanlæg
Bane 4 - 8 mands
Odder IGF
Omk 3
Søften Idrætsanlæg
Bane 4 - 8 mands
23.
søndag
10.00
Odder IGF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B2 (2014) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 20
Spektrum Odder
Bane 8 - 7-mands
Kolt/Hasselager IF
Spektrum Odder
Bane 8 - 7-mands
23.
søndag
11.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U11
U11 Drenge A2 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Vestergadeanlægget
Kampbanen A1
Odder IGF
Vestergadeanlægget
Kampbanen A1
23.
søndag
11.15
Odder IGF
-
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 45
Spektrum Odder
Bane 6 - 7-mands
Galten FS
Spektrum Odder
Bane 6 - 7-mands
23.
søndag
11.30
Taulov/Skærbæk IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 31
Elbo Hallen
Odder IGF
Elbo Hallen
23.
søndag
12.00
Odder IGF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 82
Spektrum Odder
Bane 2 - Kampbane
Prügelknabe IK
Spektrum Odder
Bane 2 - Kampbane
23.
søndag
14.30
Give Fremad
-
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 1 - Forår 2024 • Pulje 2
Give Stadion
Odder IGF
Give Stadion
25.
tirsdag
17.30
Juelsminde IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge C1 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 20
Juelsminde Stadion
Odder IGF
Juelsminde Stadion
Juli 2024
27.
lørdag
13.00
Odder IGF (2)
-
Herrer
Senior
Herre Division / Træningskamp • Træningskamp
Spektrum Odder
IF Lyseng (7)
Spektrum Odder
30.
tirsdag
18.30
Odder IGF (3)
-
Herrer
Senior
Herre Division / Træningskamp • Træningskamp
Spektrum Odder
Hobro IK (3)
Spektrum Odder
;
;
Luk