Menu

Ungdom nyheder

04. juli - 2017 kl. 23:21
U16 drenge fra Odder tæt på det jyske mesterskab
Brabrand Stadion lagde rammer til kampen om det jyske mesterskab i U16 Vest 2 mellem Odder IGF og Hinnerup. Og det levende publikum fra de to hold blev vidner til en intens og målrig finale.
14. juni - 2017 kl. 22:17
Odder IGF'er udtaget til U15 landsholdet
Sofie Harrit Nielsen-Grøn er som den første kvindelige fodboldspiller i Odder IGF Fodbold udtaget til et ungdomslandshold
01. juni - 2017 kl. 21:41
Tilmelding for dette års fodboldskole er stadig åben
Der er stadig ledige pladser på dette års Fodboldskole i uge 27.
29. august - 2016 kl. 19:34
Kampreferat U11 Drenge C d. 27/8
Med lidt afbud på forhånd og udeblivelser fra to spillere på dagen, stillede drengene op med kun en udskifter i Kolt/Hasselager kl 10.00 lørdag formiddag.
07. oktober - 2015 kl. 21:35
Flot sejr til Odder U13 Vest piger
U13 Vest - ODDER IGF-ASA 3-1
Nyere
Side 1 af 1
Ældre

Hovedsponsorer

Kommende kampe
Februar 2018
24.
lørdag
09.00
Odder IGF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 93
Ørting Hallen
Aarhus Fremad (2)
Ørting Hallen
24.
lørdag
09.08
Hovedgaard IF (3)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 24.02.18 • Pulje 119
Gedved Hallen - Indendørs
Odder IGF (1)
Gedved Hallen - Indendørs
24.
lørdag
09.16
Lund IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 24.02.18 • Pulje 119
Gedved Hallen - Indendørs
Odder IGF (1)
Gedved Hallen - Indendørs
24.
lørdag
09.24
Odder IGF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 24.02.18 • Pulje 118
Gedved Hallen - Indendørs
Hovedgaard IF (1)
Gedved Hallen - Indendørs
24.
lørdag
09.30
Sabro IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 93
Ørting Hallen
Odder IGF (1)
Ørting Hallen
24.
lørdag
09.32
Odder IGF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 24.02.18 • Pulje 119
Gedved Hallen - Indendørs
Hovedgaard IF (2)
Gedved Hallen - Indendørs
24.
lørdag
09.40
Lund IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 24.02.18 • Pulje 118
Gedved Hallen - Indendørs
Odder IGF (2)
Gedved Hallen - Indendørs
24.
lørdag
09.56
IF Lyseng (1)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 24.02.18 • Pulje 118
Gedved Hallen - Indendørs
Odder IGF (2)
Gedved Hallen - Indendørs
24.
lørdag
09.56
Odder IGF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 24.02.18 • Pulje 119
Gedved Hallen - Indendørs
Egebjerg IF (1)
Gedved Hallen - Indendørs
24.
lørdag
10.10
Odder IGF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 93
Ørting Hallen
Fuglebakken KFUM
Ørting Hallen
24.
lørdag
10.10
Odder IGF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 94
Lund Hallen
Hatting-Torsted Fodbold (2)
Lund Hallen
24.
lørdag
10.20
Odder IGF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 24.02.18 • Pulje 118
Gedved Hallen - Indendørs
Stensballe IK (4)
Gedved Hallen - Indendørs
24.
lørdag
10.30
Sabro IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 93
Ørting Hallen
Odder IGF (1)
Ørting Hallen
24.
lørdag
10.36
Stensballe IK (1)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 24.02.18 • Pulje 119
Gedved Hallen - Indendørs
Odder IGF (1)
Gedved Hallen - Indendørs
24.
lørdag
10.44
FC Skanderborg (2)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 24.02.18 • Pulje 118
Gedved Hallen - Indendørs
Odder IGF (2)
Gedved Hallen - Indendørs
24.
lørdag
10.50
BUF Horsens (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 94
Lund Hallen
Odder IGF (2)
Lund Hallen
24.
lørdag
11.10
Odder IGF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 93
Ørting Hallen
FC Langelinie
Ørting Hallen
24.
lørdag
11.10
Hundslund IF
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 94
Lund Hallen
Odder IGF (2)
Lund Hallen
24.
lørdag
11.40
Odder IGF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 94
Lund Hallen
Lund IF (2)
Lund Hallen
24.
lørdag
12.00
Odder IGF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 94
Lund Hallen
Hovedgaard IF
Lund Hallen
24.
lørdag
14.00
Brande IF
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Privat
Brande Kunstgræsbane
Odder IGF Fodbold
Brande Kunstgræsbane
24.
lørdag
16.30
Odder IGF
Herrer
Senior
Herre Serie 4 TT (5 k.) • Pulje 32
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Rye BK
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
25.
søndag
09.10
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 57
Spektrum Odder, Hal 2
Odder IGF (2)
Spektrum Odder, Hal 2
25.
søndag
09.40
Odder IGF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 57
Spektrum Odder, Hal 2
FC Skanderborg (2)
Spektrum Odder, Hal 2
25.
søndag
10.10
FC Skanderborg (3)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 57
Spektrum Odder, Hal 2
Odder IGF (2)
Spektrum Odder, Hal 2
25.
søndag
10.40
Odder IGF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 57
Spektrum Odder, Hal 2
VSK Aarhus
Spektrum Odder, Hal 2
25.
søndag
11.00
FC Langelinie (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 57
Spektrum Odder, Hal 2
Odder IGF (2)
Spektrum Odder, Hal 2
25.
søndag
11.40
Horsens fS
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 58
Spektrum Odder, Hal 2
Odder IGF (1)
Spektrum Odder, Hal 2
25.
søndag
12.00
Odder IGF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 58
Spektrum Odder, Hal 2
Hornsyld IF
Spektrum Odder, Hal 2
25.
søndag
12.30
Odder IGF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 58
Spektrum Odder, Hal 2
Stautrup IF (2)
Spektrum Odder, Hal 2
25.
søndag
13.20
FC Skanderborg (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 58
Spektrum Odder, Hal 2
Odder IGF (1)
Spektrum Odder, Hal 2
25.
søndag
13.50
Hatting-Torsted Fodbold
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 58
Spektrum Odder, Hal 2
Odder IGF (1)
Spektrum Odder, Hal 2
25.
søndag
14.00
Ry Fodbold
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 25.02.17 • Pulje 27
Stjær Hallen
Odder IGF
Stjær Hallen
25.
søndag
14.20
Odder IGF
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 25.02.17 • Pulje 27
Stjær Hallen
Jelling fS (1)
Stjær Hallen
25.
søndag
14.30
Team Østjylland (1)
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2007) 25.02.18 • Pulje 20
Spektrum Odder, Hal 2
Odder IGF
Spektrum Odder, Hal 2
25.
søndag
14.50
Odder IGF
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 25.02.17 • Pulje 27
Stjær Hallen
TMG (1)
Stjær Hallen
25.
søndag
15.00
Odder IGF Fodbold
Kvinder
Senior
Kvinde Serie 2 / Træningskamp • Privat
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Horsens Freja
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
25.
søndag
15.00
Odder IGF
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2007) 25.02.18 • Pulje 20
Spektrum Odder, Hal 2
Løsning IF
Spektrum Odder, Hal 2
25.
søndag
15.30
Hasle B
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2007) 25.02.18 • Pulje 20
Spektrum Odder, Hal 2
Odder IGF
Spektrum Odder, Hal 2
25.
søndag
15.40
IF Lyseng
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 25.02.17 • Pulje 27
Stjær Hallen
Odder IGF
Stjær Hallen
25.
søndag
16.00
Odder IGF
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2007) 25.02.18 • Pulje 20
Spektrum Odder, Hal 2
Uldum IF
Spektrum Odder, Hal 2
25.
søndag
16.10
FC Skanderborg (1)
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 25.02.17 • Pulje 27
Stjær Hallen
Odder IGF
Stjær Hallen
25.
søndag
16.20
Egebjerg IF
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2007) 25.02.18 • Pulje 20
Spektrum Odder, Hal 2
Odder IGF
Spektrum Odder, Hal 2
28.
onsdag
19.30
Odder IGF
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2003) TT (5 k.) • Pulje 340
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Vinding SF
Kunstgræsbanen Spektrum Odder

facebook