Menu

IGF veteraner

Idegrundlag:

Ideen til oprettelsen af IGFs Veteraner er lånt fra AGFs "Dalgas gruppen" som består at gamle AGF´ere, der mødes et par gange om året, for at dyrke socialt samvær med gamle klubkammerater.

Formål:
Formålet med IGFs Veteraner er at oprette et netværk, som mødes til et par sammenkomster årligt.
Disse sammenkomster består som regel af spisning efterfulgt af foredrag/fortælling af prominente gæster f.eks. fra danske fodbold, pressen og lign.
Sammenkomsterne knyttes altid sammen med at klubbens 1. hold spiller på Odder Stadion.

Medlems kriterier:
For at blive inviteret til sammenkomsterne i IGFs Veteraner skal en af følgende kriterier være opfyldt:
 Spillet på klubbens bedste seniorhold
 Spillet på et af klubbens old boys hold
 Fungeret som træner eller leder i klubben
 Have opnået klubbens højeste udmærkelse "Æresmedlem"

Deltager betaling:
Der betales for deltagelse i hvert enkelt arrangement, og betalingen dækker som hovedregel udelukkende omkostningerne til spisning inkl. 1 øl.

Informationer:
hvis du ønsker yderliger informationer om og evt. ønsker at blive deltager i arrangementerne under IGFs Veteraner kan du kontakte: Bent Villumsen, tlf. 2021 0489 eller e-mail: cheri@mail.dk

Hovedsponsorer

Kommende kampe
Januar 2018
20.
lørdag
09.16
FC Skanderborg (1)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 20.01.18 • Pulje 130
Egebjerg Hallen
Odder IGF
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
09.40
Odder IGF
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 20.01.18 • Pulje 130
Egebjerg Hallen
IF Lyseng (3)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
10.00
Odder IGF
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 25
Vest Hallen
Egebjerg IF
Vest Hallen
20.
lørdag
10.04
Stensballe IK (3)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 20.01.18 • Pulje 130
Egebjerg Hallen
Odder IGF
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
10.20
Stensballe IK
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 25
Vest Hallen
Odder IGF
Vest Hallen
20.
lørdag
10.28
Odder IGF
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 20.01.18 • Pulje 130
Egebjerg Hallen
Hedensted IF
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
10.44
Stensballe IK (2)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 20.01.18 • Pulje 130
Egebjerg Hallen
Odder IGF
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
10.50
Odder IGF
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 25
Vest Hallen
Juelsminde IF (1)
Vest Hallen
20.
lørdag
11.08
Hovedgaard IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 116
Egebjerg Hallen
Odder IGF
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
11.10
Uldum IF
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 25
Vest Hallen
Odder IGF
Vest Hallen
20.
lørdag
11.40
Odder IGF
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 116
Egebjerg Hallen
AIA/Tranbjerg (1)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
12.12
Odder IGF
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 116
Egebjerg Hallen
FC Skanderborg (2)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
12.28
BMI (1)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 116
Egebjerg Hallen
Odder IGF
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
13.00
Odder IGF
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 116
Egebjerg Hallen
Stensballe IK (1)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
14.20
Odder IGF
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 31
Bredsten Hallen
Jelling fS (1)
Bredsten Hallen
20.
lørdag
14.40
Nr. Bjært/Strandhuse IF (1)
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 31
Bredsten Hallen
Odder IGF
Bredsten Hallen
20.
lørdag
15.10
Odder IGF
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 31
Bredsten Hallen
FC Skanderborg (1)
Bredsten Hallen
20.
lørdag
15.30
Stensballe IK (1)
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 31
Bredsten Hallen
Odder IGF
Bredsten Hallen
21.
søndag
09.00
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 64
Ørting Hallen
Odder IGF (3)
Ørting Hallen
21.
søndag
09.10
Hedensted IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 64
Ørting Hallen
Odder IGF (2)
Ørting Hallen
21.
søndag
09.20
Odder IGF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 65
Glud Hallen
Østbirk IF
Glud Hallen
21.
søndag
09.30
Odder IGF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 64
Ørting Hallen
Kolt/Hasselager IF (2)
Ørting Hallen
21.
søndag
09.40
Odder IGF (3)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 64
Ørting Hallen
FC Skanderborg (2)
Ørting Hallen
21.
søndag
09.40
Hatting-Torsted Fodbold (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 65
Glud Hallen
Odder IGF (1)
Glud Hallen
21.
søndag
10.00
Odder IGF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 64
Ørting Hallen
FC Skanderborg (2)
Ørting Hallen
21.
søndag
10.00
FC Skanderborg (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 65
Glud Hallen
Odder IGF (1)
Glud Hallen
21.
søndag
10.20
Odder IGF (3)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 64
Ørting Hallen
Egebjerg IF
Ørting Hallen
21.
søndag
10.30
Odder IGF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 65
Glud Hallen
Horsens fS
Glud Hallen
21.
søndag
10.40
Hedensted IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 64
Ørting Hallen
Odder IGF (3)
Ørting Hallen
21.
søndag
10.50
Egebjerg IF
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 64
Ørting Hallen
Odder IGF (2)
Ørting Hallen
21.
søndag
11.00
Horsens KFUM
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 65
Glud Hallen
Odder IGF (1)
Glud Hallen
21.
søndag
11.20
Odder IGF (3)
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 64
Ørting Hallen
Odder IGF (2)
Ørting Hallen
21.
søndag
12.00
Galten
Herrer
Senior
60 minutter / Træningskamp • Privat
Klank Kunstgræsbane
Odder
Klank Kunstgræsbane
21.
søndag
13.00
Odder IGF Fodbold
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Privat
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
VSK Århus
Kunstgræsbanen Spektrum Odder

facebook