Menu

IGF veteraner

Idegrundlag:

Ideen til oprettelsen af IGFs Veteraner er lånt fra AGFs "Dalgas gruppen" som består at gamle AGF´ere, der mødes et par gange om året, for at dyrke socialt samvær med gamle klubkammerater.

Formål:
Formålet med IGFs Veteraner er at oprette et netværk, som mødes til et par sammenkomster årligt.
Disse sammenkomster består som regel af spisning efterfulgt af foredrag/fortælling af prominente gæster f.eks. fra danske fodbold, pressen og lign.
Sammenkomsterne knyttes altid sammen med at klubbens 1. hold spiller på Odder Stadion.

Medlems kriterier:
For at blive inviteret til sammenkomsterne i IGFs Veteraner skal en af følgende kriterier være opfyldt:
 Spillet på klubbens bedste seniorhold
 Spillet på et af klubbens old boys hold
 Fungeret som træner eller leder i klubben
 Have opnået klubbens højeste udmærkelse "Æresmedlem"

Deltager betaling:
Der betales for deltagelse i hvert enkelt arrangement, og betalingen dækker som hovedregel udelukkende omkostningerne til spisning inkl. 1 øl.

Informationer:
hvis du ønsker yderliger informationer om og evt. ønsker at blive deltager i arrangementerne under IGFs Veteraner kan du kontakte: Bent Villumsen, tlf. 2021 0489 eller e-mail: cheri@mail.dk

Hovedsponsorer

Kommende kampe
September 2017
20.
onsdag
17.30
Solbjerg IF
3 - 5
Herrer
U13
U13 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 87
Lundbjergvang
Odder IGF
Lundbjergvang
20.
onsdag
18.00
Odder IGF
2 - 1
Herrer
M+60
ØOB Oldboys 60 år 11 mands • Kreds 16
Spektrum Odder
Stautrup IF
Spektrum Odder
20.
onsdag
18.15
Odder IGF
1 - 5
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår • Pulje 132
Spektrum Odder
FC Bøgeskov
Spektrum Odder
20.
onsdag
19.00
Rask Mølle OIF
2 - 0
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 492
Rask Mølle Stadion
Odder IGF
Rask Mølle Stadion
21.
torsdag
17.45
Odder IGF
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017 • Pulje 294
Spektrum Odder
AIA/Tranbjerg
Spektrum Odder
21.
torsdag
18.00
Vinding SF
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 863
Vinding Stadion
Odder IGF
Vinding Stadion
22.
fredag
17.00
FC Horsens
Herrer
U12
U12 Drenge C (2006) - Vikingeligaen - 3. stævne • Bronze 4
Rask Mølle Stadion
Odder IGF
Rask Mølle Stadion
22.
fredag
17.30
FFD Kralupy (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2017 • Pulje 72
Holme Skole
Odder IGF
Holme Skole
22.
fredag
17.30
Odder IGF
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 5 (2004) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 673
Spektrum Odder
Hørning IF
Spektrum Odder
22.
fredag
18.10
Odder IGF
Herrer
U12
U12 Drenge C (2006) - Vikingeligaen - 3. stævne • Bronze 4
Rask Mølle Stadion
Rask Mølle OIF
Rask Mølle Stadion
22.
fredag
18.50
Ølsted UGF
Herrer
U12
U12 Drenge C (2006) - Vikingeligaen - 3. stævne • Bronze 4
Rask Mølle Stadion
Odder IGF
Rask Mølle Stadion
23.
lørdag
10.00
TMG
Kvinder
U11
U11 Piger C (2007) 5M - Efterår • Pulje 711
Mårslet Stadion
Odder IGF
Mårslet Stadion
23.
lørdag
10.30
BMI
Kvinder
U12
U12 Piger (2006) - Vikingeligaen - 3. stævne • Guld 2
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Odder IGF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
23.
lørdag
10.40
Søften GF
Kvinder
U11
U11 Piger C (2007) 5M - Efterår • Pulje 711
Mårslet Stadion
Odder IGF
Mårslet Stadion
23.
lørdag
11.05
Odder IGF
Kvinder
U12
U12 Piger (2006) - Vikingeligaen - 3. stævne • Guld 2
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Brabrand IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
23.
lørdag
11.40
Aabyhøj IF
Kvinder
U12
U12 Piger (2006) - Vikingeligaen - 3. stævne • Guld 2
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Odder IGF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
23.
lørdag
12.00
Vorup FB
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 303
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
Odder IGF
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
23.
lørdag
13.00
Odder
Herrer
Senior
2. division • Pulje 3
Spektrum Odder
Kjellerup IF
Spektrum Odder
24.
søndag
09.00
Odder IGF
Herrer
U9
Safari Fodbold Cup - U9 Drenge C (2009) 5M • Pulje 19
Give Stadion
BMI (1)
Give Stadion
24.
søndag
09.25
Tarp B
Herrer
U9
Safari Fodbold Cup - U9 Drenge B (2009) 5M • Pulje 23
Give Stadion
Odder IGF
Give Stadion
24.
søndag
09.50
Odder IGF
Herrer
U10
Safari Fodbold Cup - U10 Drenge B (2008) 5M • Pulje 28
Gadbjerg Stadion
Skødstrup SF (2)
Gadbjerg Stadion
24.
søndag
10.00
FC Horsens
Herrer
U11
U11 Drenge B1 (2007) 8M - Efterår • Pulje 13
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
Odder IGF
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
24.
søndag
10.15
Rask Mølle OIF
Herrer
U9
Safari Fodbold Cup - U9 Drenge C (2009) 5M • Pulje 19
Give Stadion
Odder IGF
Give Stadion
24.
søndag
10.30
Team HEG
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (2003) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 878
Ejstrupholm Stadion
Odder IGF
Ejstrupholm Stadion
24.
søndag
10.40
Horsens KFUM
Herrer
U11
U11 Drenge B1 (2007) 8M - Efterår • Pulje 13
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
Odder IGF
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
24.
søndag
10.40
Odder IGF
Herrer
U10
Safari Fodbold Cup - U10 Drenge B (2008) 5M • Pulje 28
Gadbjerg Stadion
Skægkær IF Centrum
Gadbjerg Stadion
24.
søndag
10.40
Odder IGF
Herrer
U9
Safari Fodbold Cup - U9 Drenge B (2009) 5M • Pulje 23
Give Stadion
Broager UI
Give Stadion
24.
søndag
11.00
Odder IGF (1)
Herrer
U12
U12 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 40
Spektrum Odder
Kolind/Perstrup IF
Spektrum Odder
24.
søndag
11.00
Odder IGF
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 528
Spektrum Odder
Aabyhøj IF
Spektrum Odder
24.
søndag
11.30
Skødstrup SF (1)
Herrer
U10
Safari Fodbold Cup - U10 Drenge B (2008) 5M • Pulje 28
Gadbjerg Stadion
Odder IGF
Gadbjerg Stadion
24.
søndag
11.30
Odder IGF
Herrer
U9
Safari Fodbold Cup - U9 Drenge C (2009) 5M • Pulje 19
Give Stadion
Hatting-Torsted Fodbold (1)
Give Stadion
24.
søndag
11.55
Odder IGF
Herrer
U9
Safari Fodbold Cup - U9 Drenge B (2009) 5M • Pulje 23
Give Stadion
Hatting-Torsted Fodbold
Give Stadion
24.
søndag
12.15
Odder IGF (2)
Herrer
U12
U12 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 44
Spektrum Odder
Lund IF
Spektrum Odder
24.
søndag
12.15
Odder IGF
Herrer
U12
U12 Drenge B2 (2006) 8M - Efterår • Pulje 62
Spektrum Odder
Hørning IF
Spektrum Odder
24.
søndag
12.30
Odder IGF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 465
Spektrum Odder
Galten FS
Spektrum Odder
24.
søndag
13.00
Horsens fS
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 648
CASA Arena Horsens
Odder IGF
CASA Arena Horsens
24.
søndag
13.30
Odder IGF
Herrer
U13
U13 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 87
Spektrum Odder
Solbjerg IF
Spektrum Odder
24.
søndag
13.30
Odder IGF
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 946
Spektrum Odder
FC Skanderborg
Spektrum Odder
24.
søndag
14.00
Odder IGF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2017 • Pulje 19
Spektrum Odder
ASA, Aarhus
Spektrum Odder
24.
søndag
14.00
Odder IGF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 492
Spektrum Odder
Hatting-Torsted Fodbold
Spektrum Odder
24.
søndag
14.15
FC Horsens
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 827
FC Horsens Arena
Odder IGF
FC Horsens Arena
24.
søndag
16.00
Odder IGF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 370
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Hedensted IF
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
25.
mandag
18.00
Odder IGF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 731
Spektrum Odder
Ry Fodbold
Spektrum Odder
25.
mandag
18.00
BMI (1)
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 11 mands • Kreds 10
Malling Skole
Odder IGF
Malling Skole
25.
mandag
19.00
Odder IGF
Herrer
M+32
ØOB Oldboys 35 år 11 mands • Kreds 5
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
TMG
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
25.
mandag
19.30
Stensballe IK
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017 • Pulje 294
Stensballe Kunstgræs Arena
Odder IGF
Stensballe Kunstgræs Arena
26.
tirsdag
18.00
Odder IGF (1)
Herrer
U12
U12 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 40
Spektrum Odder
HOG Hinnerup
Spektrum Odder
26.
tirsdag
18.00
Sejs/Svejbæk IF
Kvinder
U15
U15 Piger C (2003) 8M - Efterår • Pulje 282
Sejs Stadion
Odder IGF
Sejs Stadion

facebook