Menu
Ungdom nyheder 04. juli kl. 23:21
U16 drenge fra Odder tæt på det jyske mesterskab Brabrand Stadion lagde rammer til kampen om det jyske mesterskab i U16 Vest 2 mellem Odder IGF og Hinnerup. Og det levende publikum fra de to hold blev vidner til en intens og målrig finale.
Ungdom nyheder
Tilmelding for dette års fodboldskole er stadig åben
Generelt - klubben
Køb OdderPlakaten og støt klubben
Generelt - klubben
Officiel udtalelse
Generelt - klubben
Odder Cup 2017

Hovedsponsorer

Kommende kampe
August 2017
22.
tirsdag
18.30
Odder IGF
livescore
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2017 • Pulje 72
Spektrum Odder
FFD Kralupy (2)
Spektrum Odder
22.
tirsdag
18.30
Hedensted/Engum
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (2003) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 878
Engum Stadion
Odder IGF
Engum Stadion
23.
onsdag
18.15
Hørning IF
Herrer
U12
U12 Drenge B2 (2006) 8M - Efterår • Pulje 62
Højbo Stadion
Odder IGF
Højbo Stadion
23.
onsdag
18.30
Ry Fodbold
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 731
INOX Park
Odder IGF
INOX Park
23.
onsdag
19.00
Korsholm IF
Herrer
M+60
ØOB Oldboys 60 år 11 mands • Kreds 16
Norring Stadion
Odder IGF
Norring Stadion
24.
torsdag
18.30
Hatting-Torsted Fodbold
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 325
Nybolig Horsens Boligcenter Kunstgræsbane
Odder IGF
Nybolig Horsens Boligcenter Kunstgræsbane
24.
torsdag
19.00
Odder IGF
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017 • Pulje 294
Spektrum Odder
Stensballe IK
Spektrum Odder
26.
lørdag
09.10
Odder IGF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 599
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Stensballe IK
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
26.
lørdag
09.10
Odder IGF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 599
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Sole IF
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
26.
lørdag
09.50
Odder IGF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 599
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Stensballe IK
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
26.
lørdag
09.50
Odder IGF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 599
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Sole IF
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
26.
lørdag
10.00
BMI (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 313
Beder Skole
Odder IGF (1)
Beder Skole
26.
lørdag
10.00
Odder IGF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 313
Beder Skole
Aabyhøj IF (1)
Beder Skole
26.
lørdag
10.00
Odder IGF
Herrer
U11
U11 Drenge C (2007) 8M - Efterår • Pulje 33
Højbo Stadion
Laasby B
Højbo Stadion
26.
lørdag
10.00
Lund IF
Herrer
U12
U12 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 44
Lund Stadion
Odder IGF (2)
Lund Stadion
26.
lørdag
10.15
Odder IGF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 313
Beder Skole
Odder IGF (2)
Beder Skole
26.
lørdag
10.30
Odder IGF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 313
Beder Skole
Aabyhøj IF (1)
Beder Skole
26.
lørdag
10.30
Odder IGF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 313
Beder Skole
BMI (2)
Beder Skole
26.
lørdag
10.30
Gylling B
Kvinder
U12
U12 Piger (2006) - Vikingeligaen - 1. stævne • Pulje 10 (B)
Gylling Skole
Odder IGF
Gylling Skole
26.
lørdag
10.40
Odder IGF
Herrer
U11
U11 Drenge C (2007) 8M - Efterår • Pulje 33
Højbo Stadion
IVF, Århus
Højbo Stadion
26.
lørdag
10.45
Odder IGF (2)
Omklædning 2 - drenge
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 347
Egebjerghallen
Bane 4B (3 mands)
Gedved IF
Omklædning 2 - drenge
Egebjerghallen
Bane 4B (3 mands)
26.
lørdag
10.45
Odder IGF (1)
Omklædning 2 - drenge
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 347
Egebjerghallen
Bane 4C (3 mands)
Egebjerg IF (2)
Omklædning 1 - drenge
Egebjerghallen
Bane 4C (3 mands)
26.
lørdag
11.00
FC Skanderborg
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 347
Egebjerghallen
Bane 4B (3 mands)
Odder IGF (2)
Egebjerghallen
Bane 4B (3 mands)
26.
lørdag
11.00
Vinding SF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge A (2009) 5M - Efterår • Pulje 563
Vinding Stadion
Odder IGF
Vinding Stadion
26.
lørdag
11.00
Them GF
Kvinder
U11
U11 Piger C (2007) 5M - Efterår • Pulje 711
Frisholm Stadion
Odder IGF
Frisholm Stadion
26.
lørdag
11.10
Odder IGF
Kvinder
U12
U12 Piger (2006) - Vikingeligaen - 1. stævne • Pulje 10 (B)
Gylling Skole
Stensballe IK
Gylling Skole
26.
lørdag
11.15
Hou Og Omegns IF
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 347
Egebjerghallen
Bane 4B (3 mands)
Odder IGF (1)
Egebjerghallen
Bane 4B (3 mands)
26.
lørdag
11.15
Odder IGF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 347
Egebjerghallen
Bane 4C (3 mands)
Egebjerg IF (1)
Egebjerghallen
Bane 4C (3 mands)
26.
lørdag
11.45
Vinding SF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge A (2009) 5M - Efterår • Pulje 563
Vinding Stadion
Odder IGF
Vinding Stadion
26.
lørdag
11.50
Odder IGF
Kvinder
U12
U12 Piger (2006) - Vikingeligaen - 1. stævne • Pulje 10 (B)
Gylling Skole
Egebjerg IF
Gylling Skole
26.
lørdag
12.00
Voerladegaard IF
Kvinder
U11
U11 Piger C (2007) 5M - Efterår • Pulje 711
Frisholm Stadion
Odder IGF
Frisholm Stadion
26.
lørdag
12.00
FC Skanderborg
Herrer
U11
U11 Drenge A (2007) 8M - Efterår • Pulje 3
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
Odder IGF
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
26.
lørdag
12.30
Odder IGF
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 540
Spektrum Odder
Brædstrup IF
Spektrum Odder
26.
lørdag
12.40
FC Skanderborg Nord
Omklædning 4 - pige
Kvinder
U10
U10 Piger AB (2008) 5M - Efterår • Pulje 720
Egebjerghallen
Bane 2B (5 og 8 mands)
Odder IGF
Omklædning 4 - pige
Egebjerghallen
Bane 2B (5 og 8 mands)
26.
lørdag
12.40
Hørning IF
Herrer
U11
U11 Drenge A (2007) 8M - Efterår • Pulje 3
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
Odder IGF
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
26.
lørdag
13.00
VSK Århus
Herrer
Senior
2. division • Pulje 3
Vejlby/Risskov Centret
Odder
Vejlby/Risskov Centret
26.
lørdag
13.20
Odder IGF
Omklædning 4 - pige
Kvinder
U10
U10 Piger AB (2008) 5M - Efterår • Pulje 720
Egebjerghallen
Bane 2B (5 og 8 mands)
Egebjerg IF
Omklædning 3 - pige
Egebjerghallen
Bane 2B (5 og 8 mands)
26.
lørdag
14.00
Odder IGF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 465
Spektrum Odder
Hedensted IF
Spektrum Odder
26.
lørdag
14.00
TMG
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 827
Mårslet Stadion
Odder IGF
Mårslet Stadion
26.
lørdag
15.00
Odder IGF
Kvinder
U15
U15 Piger C (2003) 8M - Efterår • Pulje 282
Spektrum Odder
Ry Fodbold
Spektrum Odder
26.
lørdag
15.00
JAI, Aarhus
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2017 • Pulje 19
JAI's Anlæg
Odder IGF
JAI's Anlæg
26.
lørdag
15.30
Odder IGF
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 325
Spektrum Odder
Horsens fS
Spektrum Odder
26.
lørdag
15.30
Hedensted/Engum
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (2003) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 878
Engum Stadion
Odder IGF
Engum Stadion
27.
søndag
10.00
Odder IGF (4)
Herrer
U8
U8 Drenge B (2010) 5M - Efterår • Pulje 625
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Solbjerg IF
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
27.
søndag
10.00
Odder IGF (3)
Herrer
U8
U8 Drenge B (2010) 5M - Efterår • Pulje 625
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Hørning IF (3)
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
27.
søndag
10.00
Odder IGF
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 946
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Skødstrup SF
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
27.
søndag
10.30
Odder IGF (3)
Herrer
U8
U8 Drenge B (2010) 5M - Efterår • Pulje 625
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Solbjerg IF
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
27.
søndag
10.30
Odder IGF (4)
Herrer
U8
U8 Drenge B (2010) 5M - Efterår • Pulje 625
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Hørning IF (3)
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
27.
søndag
11.00
AIA/Tranbjerg
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 576
Stilling Skole
Odder IGF
Stilling Skole
27.
søndag
11.00
Horsens fS
Herrer
U8
U8 Drenge B (2010) 5M - Efterår • Pulje 626
CASA Arena Horsens
Odder IGF (1)
CASA Arena Horsens
27.
søndag
11.30
Odder IGF
Herrer
U10
U10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 547
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Stensballe IK
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
27.
søndag
11.30
Odder IGF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B (2010) 5M - Efterår • Pulje 626
CASA Arena Horsens
Hatting-Torsted Fodbold
CASA Arena Horsens
27.
søndag
11.40
Stilling IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 576
Stilling Skole
Odder IGF
Stilling Skole
27.
søndag
12.00
BMI (2)
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017 • Pulje 294
Egelund Idrætscenter
Odder IGF
Egelund Idrætscenter
27.
søndag
12.00
FS Holstebro
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 456
Idrætscenter Vest
Bane 2 IC Vest
Odder IGF
Idrætscenter Vest
Bane 2 IC Vest
27.
søndag
12.00
Odder IGF
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 648
Spektrum Odder
FC Horsens
Spektrum Odder
27.
søndag
12.10
Odder IGF
Herrer
U10
U10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 547
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Horsens Freja
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
27.
søndag
12.15
Odder IGF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 731
Spektrum Odder
FC Skanderborg
Spektrum Odder
27.
søndag
12.20
BMI (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 527
Hou Hallen (Udendørs)
Odder IGF
Hou Hallen (Udendørs)
27.
søndag
13.00
Hou Og Omegns IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 527
Hou Hallen (Udendørs)
Odder IGF
Hou Hallen (Udendørs)
27.
søndag
13.30
Odder IGF
Herrer
M+32
DBU Jylland Pokal - M+32 (Oldboys) • Pulje 1
Spektrum Odder
TMG
Spektrum Odder
27.
søndag
13.30
Odder IGF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 492
Spektrum Odder
Søvind GIF
Spektrum Odder
27.
søndag
14.00
FC Skanderborg
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2017 • Pulje 72
Fælleden
Odder IGF
Fælleden
27.
søndag
16.00
Odder IGF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 303
Spektrum Odder
IF Lyseng
Spektrum Odder
28.
mandag
18.30
Ry Fodbold
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 528
INOX Park
Odder IGF
INOX Park
28.
mandag
18.45
Odder IGF (L2/863)
Kvinder
U15
DBU Jylland Pokal U15 Piger/11 (2003) • Pulje 1
Spektrum Odder
Kolind/Midtdjurs (L2/861)
Spektrum Odder
28.
mandag
19.00
Hørning IF
Herrer
M+32
ØOB Oldboys 35 år 11 mands • Kreds 5
Fregerslev Stadion
Odder IGF
Fregerslev Stadion
28.
mandag
19.00
Odder IGF
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 11 mands • Kreds 10
Spektrum Odder
VRI
Spektrum Odder

facebook